CZ.1.07/2.3.00/30.0017: Postdoktorandi v oborech biologických věd na MENDELU
Popis projektu
Dotační titul
Operační program vzdělávání pro konkurenceschopnost
Prioritní osa Terciární vzdělávání, výzkum a vývoj Oblast podpory: 7.2.3. Lidské zdroje ve výzkumu a vývoji
Realizační tým
Ing. Zuzana Trojáková - manažer projektu
Ing. Michaela Ředinová - finanční manažer
Ing. Tomáš Filipi, Ph.D. - koordinátor AF
Ing. Pavlína Pancová Šimková, Ph.D. - koordinátorka LDF (MD)
Ing. Tomáš Májek - koordinátor LDF - zástup za Dr. Pancovou-Šimkovou
10 mentorů a 11 postdoktorandů AF a LDF
Anotace
Dlouhodobý záměr zavazuje Mendelovu univerzitu v Brně zařadit se mezi univerzity výzkumného typu a na AF vzniklo pracoviště centra excelentní vědy CEITEC MENDELU. Pro naplnění dlouhodobého záměru a cílů excelence je nezbytné zkvalitnit výstupy výzkumné činnosti, a to zejména počet publikací v impaktovaných časopisech a výraznější zapojení do mezinárodních výzkumných projektů. Vytvoření 10 postdoktorandských míst v biologických oblastech výzkumného zaměření univerzity je proto jedním z vhodných nástrojů. Místa budou obsazena v mezinárodním výběrovém řízení s takovými kritérii, která zajistí přijetí kvalitních zájemců s perspektivou nejen vlastního osobního rozvoje především díky stážím na špičkových zahraničních pracovištích, ale také s perspektivou předání zkušeností a znalostí definované cílové skupině na univerzitě. Budou pořádány semináře a kurzy pro pracovníky ve V+V a studenty a postdoktorandi také povedou výuku a práce studentů magisterských a doktorských studijních programů.
Klíčové aktivity
1. Příprava cílové skupiny v integrované oblasti výzkumu zaměřeném na adaptaci rostlin na podněty z vnějšího prostředí. 2. Příprava cílové skupiny v integrované oblasti výzkumu zaměřeném na studium biologických procesů vedoucích k lepšímu využití dřevin 3. Prohloubení spolupráce s partnerskými pracovišti v zahraničí prostřednictvím postdoků
Předpokládané výstupy
V rámci klíčové aktivity 1 a 2 vznikne zcela nový systém přenosu informací mezi členy výzkumných týmů formou Journal Clubs. Každý z 10 postdoků se aktivně zúčastní jednoho ze čtyř Journal Clubs ročně, celkem se uskuteční 12 Journal klubů. Dále se postdoci zúčastní celkem 8 konferencí v zahraničí a publikují minimálně 2 impaktované články. Prostřednictvím klíčové aktivity se změní systém přenosu informací mezi členy výzkumného týmu, budou zavedeny nové způsoby diskuse o vědeckých problémech, dojde k výraznému vzájemnému odbornému obohacení mezi členy výzkumných týmů a dojde k výraznému kvalitativnímu posunu pokud jde o dložitelné výstupy vědeckého bádání (publikace, články, přednášky, metodiky, aplikovatelné výstupy).
V případě všech stáží postdoků na uvedených pracovištích dojde především k prohloubení dříve navázané odborné spolupráce. Realizace projektu umožní organizaci střednědobého pobytu s konkrétní společnou výzkumnou činností na partnerském pracovišti.
Monitorovací indikátory plány
-
Ostatní informace
Termín řešení projektu: 01.01.2012 - 31.12.2014
Kontaktní osoba:
Ing. Zuzana Trojáková
Poslední aktualizace: 09.01.2013
|