OPVK Nanobiometalnet


Registrační číslo projektu: CZ.1.07/2.4.00/31.0023
Název projektu Partnerská síť centra excelentního bionanotechnologického výzkumu

Aktivita 1:

Podpora spolupráce mezi institucemi terciárního vzdělávání, výzkumnými organizacemi a podnikatelským sektorem s vazbou na zahraniční instituce

Klíčovou aktivitou je vytvoření partnerské sítě mezi institucemi terciárního vzdělávání (VUT, MENDELU, MU), výzkumnými organizacemi (VÚP) a podnikatelským sektorem (MTE, Clonestar, Radanal). NanoBioMetalNet je partnerská síť, která usnadňuje administrativní a právní vztahy mezi institucemi terciárního vzdělávání a podnikatelskou sférou. Realizace klíčové aktivity bude zajištěna schůzkami s výstupy v podobě školící aktivity za využití moderních technologií (telemost, e-learning, a další moderní nástroje internetu). Počátek projektu bude zahájen společným setkáním s prokazatelnými výstupy a workshopem představujícím jak plán odborných, tak výukových a školících aktivit. Naše pracoviště bude přizpůsobeno společným výzkumným zájmům a cílů, které se nacházejí v oblasti nanotechnologií, biotechnologií, moderních bioinformatických a analytických nástrojů. Tato činnost bude doplněna vlastní výzkumnou činností týmu využívající současného vybavení a zařízení dostupných v centrech excelence. Cílem aktivity je zajistit úspěšné naplnění plánu projektu i dalšího výstupu projektu, kterou je příprava lidských zdrojů pro technologickou platformu případně podání společné grantové přihlášky do Evropskou unií vypisovaných fondů v rámci 7. a 8. RP.

Náklady spojené s aktivitou: osobní náklady vedoucích odborných pracovníků, odpovědných pracovníků a pracovníků týmu, náklady školících aktivit včetně úvodního a všech následujících workshopů. Případné náklady na přijíždějící studenty a výzkumné pracovníky dalších spolupracujících institucí (řešeno DPČ, náklady na dopravu nejsou financovány z projektu). Nákup a instalace laboratorních modulů, které jsou zaměřeny na vzdělávací aktivity pro cílovou skupinu.

Časová osa: klíčová aktivita probíhá po celou dobu trvání projektu.

Výstup klíčové aktivity:

  • vytvoření partnerské sítě mezi třemi subjekty terciárního vzdělávání (VUT, MU, MENDELU), soukromou výzkumnou organizací (VÚP), třemi podnikatelskými subjekty (MTE, Clonestar, Radanal).
  • návrh školících aktivit (pravidelné semináře, studijní materiály, učební pomůcky, webové portály, a workshopy), včetně jejich pravidelné aktualizace;
  • školící aktivity v podobě seminářů pro třicet osob cílových skupin v počtu 10 za rok;
  • školící aktivity v podobě workshopů využívající laboratorní moduly (10 laboratorních školících aktivit, viz Příloha) pro čtyřicet osob cílových skupin v počtu 5 za rok, kde budou účastníci kromě teoretických přednášek také školeny prakticky v oblasti nanotechnologických a biotechnologických trendů.
  • Školící aktivity spojené s transferem technologií mezi VaV na výzkumných institucích a podnikatelskými subjekty v počtu 2 za rok (viz. Příloha).