Strukturu potravy pavouků tvoří především hmyz a jim příbuzní pavoukovci (Arachnida), včetně pavouků (Araneida). Ideálním krmivem pro všechny druhy jsou cvrčci. Mladí pavouci se podle velikosti krmí octomilkami (Drosophila) a přiměřeně velkými cvrčky. Větším druhům je možno předkládat i novorozená krysí a myší mláďata. Někdy přijmou i kousek hovězího nebo drůbežího masa. Nedoporučuje se zkrmovat různé červy.
Grammostola rosea.
Jako krmivo lze použít např. cvrčky domácí (Acheta domestica), nebo šváby (Blaptica dubia) a myší holata.
Výživové problémy.
Dva nejčastější problémy s kterými je možno se při chovu pavouků setkat, je překrmování a poruchy v přijímání potravy.
Překrmování je v chovu dost častým problémem a je jednou z hlavních příčin strádání pavouků. Krátký půst není pro pavouky trápením, ale spíš jim prospívá.
Příčin poruch v přijímání potravy může být několik. Zpravidla jde o:
- období přirozeného hladovění (střežení kokonu),
- příprava na svlékání,
- chovatelské chyby.
Technika krmení.
Hlavní zásada je, krmit málo a často. Dospělým jedincům se zkrmují 1-3 živočichy týdně, pokud se krmí myšmi tak 1 zvíře měsíčně. Mladí pavouci se krmí každý 2.-3. den. Je třeba pamatovat na to, že před svlékáním pokožky nežerou několik dní i týdnů. Po svlékání by pavouk neměl být ani překrmován ani by neměl trpět hlady. Krmit by se měli zásadně odpoledne a k večeru. U nasyceného pavouka je třeba odstranit všechny zbytky. Je jim třeba také vždy zajistit přístup k čerstvé vodě.