Pokud se krmí rybami a masem bez kostí je třeba doplnit Ca. Na 1 kg tělesné hmotnosti je třeba dávkovat 500 m.j. vit D3, nebo je ozařovat ultrafialovým tělesem.

Kajmánek trpasličí (hladkočelý) (Paleosuchus palpebrosus)

Jde o další jihoamerický druh. Vyskytuje se v povodí Amazonky a Orinoka od Peru, Kolumbie a Ekvádoru přes Brazílii, Venezuelu až do Guayany. Ačkoli se s oblibou zdržuje v proudící vodě, je méně vázán na vodní prostředí než kajman brýlový a dny často tráví ukryt v podzemních norách. Jeho potravní spektrum je stejné jako u kajmana brýlového.

Krmení.

Mladé je třeba krmit tak často jak je to možné, středně velké jedince 1 x týdně a dospělé jedince 1 x za 3-4 týdny. Severoameričtí a čínští aligátoři nepřijímají potravu od počátku října do počátku března. Příjem potravy závisí na optimální teplotě mezi 30-32oC.

Krokodýl čelnatý (Osteolaemus tetraspis)

Žije v pralesních oblastech v západní Africe a Kongu. Jako potrava se jim předkládají kuřata, slepice, potkani, morčata a libové maso. Ryby přijímají jen velmi neochotně a po delším hladovění, proto se mohou společně s nimi do expozice umisťovat i větší druhy ryb.

© 2007